some alt
03.04.2025

Як підняти сторінку в пошуку при канібалізації?

Канібалізація трафіку – це ситуація, коли кілька сторінок одного сайту конкурують між собою за ті самі ключові слова в пошуковій видачі. В результаті пошукові системи не можуть визначити, яку сторінку просувати, і ранжують їх гірше, ніж могли б. І в результаті - ви отримуєте трафік трохи на одну і трохи на іншу і менше, ніж могли б.

Як виправити канібалізацію?

Якщо ваші сторінки конкурують між собою, Google не знає, яку з них ранжувати, найкращий спосіб усунути це - Об'єднання сторінок і злиття контенту.

Такий варіант найкраще підходить, якщо:

  • Сторінки мають схожу тематику.
  • Одна з них слабша в SEO.
  • Контент можна логічно поєднати.

Як правильно це зробити:

  • Вибрати головну URL-адресу.
  • Перенести найкращий контент із дублюючих сторінок.
  • Видалити дублюючий контент. Налаштувати 301 редирект зі старих URL (якщо ці сторінки не приносять трафіку, але заважає SEO)
  • Якщо ж сторінка приносить трафік, але заважає основний продається, краще не видаляти її, а переписати контент і мета-теги, щоб вони краще відповідав різним ключовим запитам.
  • Додати внутрішні посилання на основну продаючу для посилення релевантності.

 

Типовий приклад, де за позиції у видачі конкурують кілька сторінок, ви бачите на скрині нижче

Часто між собою конкурують комерційні сторінки (сторінки послуг чи розділи інтернет-магазину) та інформаційні (статті, новини). Як правило, трафік не конвертує, і навіть якщо у вас сторінка блогу займає більш високі позиції у видачі, краще пожертвувати не конверсійним трафіком і залишити комерційну сторінку.

Канібалізація - серйозний сигнал до оптимізації. Головне – не залишати сторінки-конкуренти, а зробити так, щоби кожна працювала на свою аудиторію.

В результаті правильного усунення канібалізації ви отримаєте:

Зростання позицій – пошукові системи краще розуміють, яку сторінку просувати.
Збільшення трафіку – сильна сторінка отримує більше кліків.
Найкраща конверсія – користувачі потрапляють на релевантний контент.

 

Бажаєте отримати безкоштовну консультацію?
Інші новини
SEO
З 16 січня 2021 року українські сайти повинні переходити на державну мову. Українська версія сайту є обов'язковою і повинна бути за обсягом та змістом не менше версії іншою мовою.
SEO
У статті розповідається про те, як використовувати дані про вашу аудиторію для створення якісного та релевантного контенту
SEO
У березні 2018 року українські інтернет-магазини отримали можливість використовувати маркетплейс Google Shopping. Які в нього переваги? Як налаштовувати товарні оголошення?